جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

شهر تبریز به عنوان یکی از مراکز مهم تولید شیرینی در ایران شناخته می‌شود و وظیفه تولید بیش از نیمی از شیرینی‌ها و شکلات‌های کشور را به عهده دارد. بالغ بر ۵۰ درصد از تولید شیرینی و شکلات در کشور، از جمله ۵۲ درصد شکلات، ۴۰ درصد بیسکوییت، ۴۳ درصد ویفر، ۴۶ درصد تافی و ۳۸ درصد آبنبات، توسط شیرینی فروشی‌های برتر تبریز تولید می‌شود. اصولاً آیا “راحت الحلقوم” یا “چوروتمه” اولین شیرینی‌های تبریزی بوده‌اند به‌طور دقیق مشخص نیست، اما تبریز بدون تردید پایتخت قنادی ایران به حساب می‌آید.

نام‌هایی همچون “شیرین عسل”، “آی سودا”، “آیدین” و سایر مشاغل معتبر نیز اطلاعات قابل قبولی را ارائه می‌کنند که تبریز به عنوان یکی از بهترین منابع تولید شیرینی و شکلات در کشور تاثیرگذار است. اگر نیت دارید که به این شهر زیبا سفر کنید، به‌همراه دیدن اماکن تاریخی و گردشگری، تجربه انواع شیرینی‌های تبریز را در بهترین شیرینی فروشی های تبریز نیز تجربه کنید.

عکس با کیفیت از باقلوای تبریز با پودر پسته

1. قنادی پاک تبریز

قنادی پاک تبریز، یکی از بهترین شیرینی فروشی های تبریز است که به مدت بیش از ۳۰ سال در حوزه شیرینی‌پزی فعالیت می‌کند. این مغازه در سال ۱۳۶۲ با نام دیگری تأسیس شده بود، اما در سال ۱۳۷۷ تصمیم به تغییر نام گرفت و از آن زمان به عنوان قنادی پاک شناخته می‌شود. برای لذت بردن از شیرینی‌های تازه، داغ و خوشمزه این قنادی، باید در روزهای وسط هفته از ساعت ۱۵ و در روزهای جمعه از ساعت ۱۷ به این مکان مراجعه نمایید.

محصولات اصلی این مغازه شامل تارت‌های میوه، گردو و بادام، قرابیه پسته و نوعی شیرینی‌های دانمارکی از جمله دانمارکی قایقی و دانمارکی میوه‌ای تخت می‌شوند. قنادی پاک تبریز شعبه‌های مختلفی را در خیابان‌های ولیعصر، باغمیشه و چهارراه لاله دارد.

آدرس شعبه ولیعصر: تبریز،ولی عصر،خ. فروغی،خ. پروین اعتصامی

شماره تلفن: 09144096747

قنادی پاک تبریز از بهترین شیرینی فروشی های تبریز

2. قنادی تک درخت تبریز

اگر تمایل به خرید قرابیه تبریز دارید، بهترین انتخاب این است که به قنادی تک درخت مراجعه کنید. این قنادی به عنوان یکی از مشهورترین فروشگاه‌های قرابیه و از بهترین شیرینی فروشی های تبریز شناخته می‌شود و انواع متنوعی از قرابیه‌ها را در اختیار دارد. مکانی که می‌توانید به قنادی تک درخت مراجعه کنید، دارای دو شعبه در خیابان‌های دارایی و آئل گولی است. محصولات اصلی این فروشگاه شامل انواع قرابیه‌ها، باقلوا، کیک و دسر می‌باشد.

آدرس :تبریز،حافظ،بلوار باکری،خ. باکری

شماره تلفن: 04133816020

قنادی تک درخت از بهترین شیرینی فروشی های تبریز

3. قنادی کریمی تبریز

ChatGPT

قنادی کریمی در سال ۱۳۲۱ با نام “نانک” تأسیس شد. این فروشگاه که یکی از قدیمی‌ترین، مشهورترین و بهترین شیرینی فروشی های تبریز است، در زمینه تهیه شیرینی‌ها موفق به پیشرفت سریعی شده است. این پیشرفت منجر به ایجاد یک فروشگاه دیگر در خیابان سنگ‌فرش ولیعصر با نام “کریمی” در سال ۱۳۵۹ شد.

این قنادی به عنوان اولین فروشگاهی در استان آذربایجان شرقی است که گواهینامه SFBB استاندارد بهداشتی مواد غذایی از URS انگلستان را کسب کرده است و در رتبه یک از اتحادیه خود قرار دارد. محصولات این فروشگاه شامل انواع شیرینی‌های تر و خشک، سوغات تبریزی مانند ریس، قرابیه، نوغا و لوز، انواع باقلوا از جمله استانبولی، رشته خطایی، انگشتی و بادامی، دسر‌های بلژیکی، میوه‌ای و پنیری، انواع شیرینی‌های دانمارکی، مخلوط آجیل، انواع شیرینی‌های کره‌ای، و همچنین انواع کیک‌های عروسی و تولد و کیک‌های بلژیکی شکلاتی می‌شود.

قنادی کریمی سه شعبه در خیابان‌های ولیعصر، آبرسان و ائل گلی دارد.

آدرس شعبه ولیعصر: تبریز ، ولیعصر ، خیابان شریعتی شمالی ،نرسیده به میدان بهارستان

آدرس چایکنار: تبریز ، چایکنار به طرف آبرسان ،نرسیده به پل سنگی

شماره تلفن شعبه ولیعصر: 04133317858 شماره تلفن شعبه چایکنار: 04133342042

قنادی کریمی تبریز از بهترین شیرینی فروشی های تبریز

4. قنادی تشریفات تبریز

در سال ۱۳۸۰، این مجموعه در شهر تبریز، اولین شعبه خود را افتتاح کرد و در حال حاضر با دو شعبه در خیابان‌های آبرسان و ائل گلی، به عنوان یکی از مشهورترین و بهترین شیرینی فروشی های تبریز شناخته می‌شود. استفاده این مجموعه از مواد تازه و اولیه، یک مثال برتر از کیفیت تولید را نمایان می‌سازد و به تازگی، فروش آنلاین نیز در سایت این قنادی راه‌اندازی شده است.

محصولات این قنادی شامل انواع نوقا، کیک‌های سفارشی و یخچالی، حلوا و باقلوا، نان و کیک‌های صبحانه، دسرهای بلژیکی و انواع شیرینی‌های تر و خشک می‌باشند.

آدرس: استان آذربایجان شرقی، تبریز، نبش چهار راه آبرسان

شماره تلفن: 04133378828

قنادی تشریفات تبریز از بهترین شیرینی فروشی های تبریز

5. قنادی رکس تبریز

اگر به دنبال یک کافه قنادی مدرن در تبریز هستید، بهترین انتخاب شما قنادی رکس خواهد بود. با این‌که تاریخچه تأسیس رکس به سال ۱۳۱۶ برمی‌گردد و در واقع به عنوان قدیمی‌ترین قنادی تبریز شناخته می‌شود، اما این فروشگاه با طراحی مدرن خود به شما تجربه‌ای متفاوت از قنادی‌های معمولی را ارائه می‌کند و از بهترین شیرینی فروشی های تبریز به شمار می رود. این قنادی شعبه‌هایی در خیابان امام، مرکز خرید لاله و فرودگاه بین‌المللی تبریز دارد و معروف‌ترین محصولاتش قرابیه می‌باشد.

آدرس: تبریز، مقصودیه، خ. امام خمینی

شماره تلفن: 04135552525

6. باقلوا و حلوای شیرونه تبریز

مجموعه باقلوا حلوا شیرونه از سال ۱۳۷۵ هجری شمسی ( ۱۹۹۶ میلادی) با هدف ارائه تخصصی در زمینه باقلوا و حلواپزی شروع به فعالیت نمود. در آغاز، این مجموعه با نام شیرین منش از سال ۱۳۳۵ هجری شمسی ( ۱۹۵۶ میلادی ) در حوزه قنادی فعالیت داشت و از سال ۱۳۷۵ هجری شمسی با تغییر نام و به شکل جداگانه به عنوان باقلوا حلوا شیرونه به فعالیت خود ادامه داد. این مجموعه با اتکا به اراده و تلاش، با استفاده از دستگاه‌های مدرن با بهره‌گیری از تکنولوژی‌های روز دنیا، و با تلفیق صنعت با سنت، توانست با دو خط تولید جداگانه در زمینه باقلوا و حلوا، در کنار نیروهای متخصص و اساتید ذی‌تجربه داخلی، در مدت کمتر از یک دهه به موفقیت‌های بزرگ دست پیدا کند و خود را به عنوان یکی از بزرگترین فعالان در صنعت باقلوا و حلواپزی در کشور به ارمغان آورد.

آدرس: تبریز-کوی ولیعصر-خیابان پروین اعتصامی-مابین میدان تجارت جهانی و لیدا

شماره تلفن: 04133850838

باقلوا تبریز در شیرینی فروشی شیرونه تبریز

7. قنادی دقیق تبریز

قنادی دقیق، به عنوان یکی از قدیمی‌ترین، حرفه‌ای‌ترین و بهترین شیرینی فروشی های تبریز شناخته می‌شود و در دو محل، میدان قونقا و خیابان خیام شهر تبریز، فعالیت دارد. این قنادی که در نظر مردم تبریز جزو مجموعه‌های قنادی معتبر و اصیل محسوب می‌شود، از بهترین مواد اولیه و تخصصی‌ترین استادان برای تولید محصولات روزانه و همچنین محصولات مناسبتی و سفارشی استفاده می‌کند.

تیم ماهر و ماهرانه در این مجموعه با بهره‌گیری از هنر دست و تجربه‌ای که در طی سالیان طولانی کسب کرده‌اند، انواع مختلفی از شیرینی‌ها، کیک‌ها و دسرهای سنتی و مدرن را با طعمی عالی و کیفیت برتر تهیه و آماده تحویل به مشتریان می‌کنند.

آدرس:تبریز،اهراب،خ. امام خمینی،خ. خیام

شماره تلفن: 04135511585

قنادی دقیق تبریز از بهترین شیرینی فروشی های تبریز

8. قنادی تصاج تبریز

قنادی تصاج، به عنوان یکی از قدیمی‌ترین قنادی‌های تبریز، بر روی سردر فروشگاه اعداد ۱۳۲۵ را به عنوان سال تأسیس خود نمایان می‌کند. این قنادی در خیابان شمس تبریزی واقع شده است. شیرینی لطیفه و نان خامه‌ای تصاج از محصولاتی هستند که واقعاً لذیذ هستند و طعم بی‌نظیری دارند. در تبریز به نان خامه‌ای “شو” نیز معروف است.

نام “تصاج” واژه‌ای است که احتمالاً معنای جالب و منحصر به فردی دارد. چهار شریک تصمیم به تأسیس این قنادی می‌گیرند و نام قنادی را از اولین حرف اسم‌های خودشان انتخاب می‌کنند: تقی، صادق، اکبر، جواد. این نام‌گذاری به وضوح تاکیدی بر انجام کار تیمی و همکاری این چهار شریک در تشکیل و موفقیت این مغازه دارد.

آدرس: تبریز، خیابان شمس تبریزی، ایستگاه بالا حمام

شماره تلفن: 04135249157

قنادی تصاج تبریز از بهترین شیرینی فروشی های تبریز

9. قنادی باقلوا هما تبریز

آدرس: تبریز، ولی‌عصر، نبش فلکه رودکی.

شماره تلفن: 04133299825

قنادی باقلوا هما از بهترین شیرینی فروشی های تبریز

آدرس: تبریز، ولی‌عصر، نبش فلکه رودکی.

شماره تلفن: 04133299824

10. قنادی خانه شیرینی تبریز

آدرس: تبریز، طالقانی شمالی، 17 شهریور جدید، کوی چرنداب

شماره تلفن: 04135551567

قنادی خانه شیرینی تبریز از بهترین شیرینی فروشی های تبریز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *